Gradnja.me
PETI MEĐUNARODNI KONGRES ODRŽIVA ARHITEKTURA – ENERGETSKA EFIKASNOST (SUSTAINABLE ARCHITECTURE – ENERGY EFFICENCY - SAEE)
07.10.2022.
Peta tradicionalna jubilarna međunarodna manifestacija i kongres ODRŽIVA ARHITEKTURA – ENERGETSKA EFIKASNOST održaće se od 7. do 9. oktobra 2022. u renomiranom i atraktivnom prostoru Jugoslovenske kinoteke, sa svečanim otvaranjem u 19h. Kongres obuhvata odgovarajuća predavanja, izložbe arhitekata i sponzora, radionice, tribine i konkurs "MIKRO EKO KUĆA 2022" za mlade arhitekte, dizajnere i pejzažne arhitekte do 30 godina i studente odgovarajućih fakulteta. Kongres organizuju Udruženje EKOKULT+ i Magazin za eko arhitekturu i kulturu EKO KUĆA, u saradnji sa Arhitektonskim fakultetom Univerziteta u Beogradu, Zagrebu i Podgorici.
Kongres ODRŽIVA ARHITEKTURA – ENERGETSKA EFIKASNOST obuhvata više segmenata: predavanja najpoznatijih svjetskih arhitekata i radionice namenjene arhitektima, studentima, doktorandima i stručnjacima iz tangencijalnih oblasti, kao i izložbu projekata i realizacija predavača, koja će biti otvorena u holu Jugoslovenske kinoteke od 7. do 9. oktobra.
Kongres će, kroz sve segmente, obuhvatiti značajne teme sa fokusom na održivi, ekološki i energetski efikasan pristup u arhitekturi uz upotrebu obnovljivih izvora energije, odgovarajućih materijala, savremenih tehnologija i sistema građenja. Predavači, autoriteti u ovim oblastima u svjetskim okvirima, kroz recentne projekte i studije približiće domaćoj javnosti svjetske savremene tokove u arhitekturi, dizajnu i vizuelnim umjetnostima uopšte, kroz odgovarajući održivi i ekološki pristup stvaralačkim procesima i novim metodama u arhitektonskom projektovanju i dizajnu, uz upotrebu obnovljivih izvora energije, čistih i energetski efikasnih, zelenih tehnologija, nezagađujućih i recikliranih materijala. Na izložbi sponzora imaćemo priliku da vidimo nove tehnologije, proizvode i materijale koji se primjenjuju u ekološkoj, održivoj i energetski efikasnoj arhitekturi.
Predavači na Kongresu su:
Nina Edwards Anker / Nea Studio / SAD
Vladimir Lojanica / Dekan Arhitektonskog fakulteta u Beogradu / Srbija
Sonja Radović Jelovac / Studio Synthesis / Crna Gora
Ad Kil / RO&AG Architecten / Holandija
Marina Zajec / Arhitektura E.L.I. / Hrvatska
Victor Marti & Faidra Matziaraki / Cometa Architecs / Španija
Li Xiaodong / Li Xiaodong Atelier / Kina
Francesco Di Gregorio / Di Gregorio Associati / Italija
Špela Videčnik / Ofis Arhitekti / Slovenija
Paulo Merlini / Paulo Merlini Architects / Portugalija
U okviru Kongresa će biti održane dvije radionice:
Radionica 1: Dr Nina Edwards Anker, član AIA i osnivač Nea studia specijalizovanog za arhitekturu i dizajn eneterijera, sa fokusom na održivost. Dobitnica je mnogobrojnih nagrada za arhitekturu i dizajn i predavač na više univerziteta širom svijeta. Održaće jednodnevnu radionicu o mogućnostima korištenja solarne energije i njene primjene u dizajnu i rasvjeti enterijera.
Radionica 2: Marina Zajec, arhitekta sa međunarodnim certifikatom stručnjaka za zelenu gradnju i specijalista za gradnju zgrada prirodnim materijalima, održaće radionicu o svim aspektima građenja pasivnih kuća građenih slamom .
Rane prijave i uplate - kupovina karata sa popustom od 30%, je omogućena do 01.09.2021. godine, odnosno do popune mjesta. Poslije ovog roka cijena karata biće u punom iznosu. Za studente smo omogućili kupovinu karata po posebnim cijenama za studente. Sve informacije o prijavi i uplati karata možete naci na sajtu www.congress-saee.com
Mr VLADIMIR LOVRIĆ d.i.a.
Predsjednik Organizacionog odbora KONGRESA
Predsjednik EKOKULT+
Glavni i odgovorni urednik magazina EKO KUĆA
tel: +381 11 2175 978
mail: kongres@ekokult.org
PREDAVAČI
NINA EDWARDS ANKER / NEA STUDIO / SAD
Osnovan 2006. godine od strane Nine Edvards Anker, vanr. AIA, PhD, Nea studio je specijalizovan za arhitekturu i dizajn enterijera, sa fokusom na održivost. Nagrađivan rad funkcioniše u okruženju u kojem se upravljanje projektima i implementacija odvijaju paralelno sa pravljenjem modela, prototipova i eksperimentisanjem sa idejama, materijalima i proizvodnim procesima.
Nina Edvards Anker je profesionalac za arhitekturu i dizajn enterijera koja je predavala na Pratu, Parsonsu, Školi za arhitekturu i dizajn u Oslu, Institutu Sotbi i Univerzitetu u Njujorku Galatin. Ranije je bila arhitekta u firmama Pei, Cobb, Freed, Oven & Mandolfo u Njujorku; u Oslu, Norveška, radila je kao arhitekta za MMV Arkitekter i a-lab. U praksi, Ninin rad je mnogo objavljivan i izlagan. Osvojila je nagradu za dobar dizajn Muzeja arhitekture i dizajna Chicago Atheneum za nameštaj, nagradu A' Design za solarno osvetljenje, nagradu za najbolji proizvod u Architect’s Newspaper, nagradu za najbolje kuće Domus, finalistu NI Bi Design u arhitekturi i nagradu AIA za Sustainable Residence. Nina je takođe direktor dizajna u Terreform One i jedan od osnivača Nev Lab-a u Brooklin New Lab. Doktorirala je na Školi za arhitekturu i dizajn u Oslu i magistrirala na Harvardskoj postdiplomskoj školi za dizajn.
VLADIMIR LOJANICA / ARHITEKTONSKI FAKULTET UNIVERZITETA U BEOGRADU / SRBIJA
Vladimir Lojanica, rođen je 1969. u Beogradu. Diplomirao je na Arhitektonskom fakultetu Univerziteta u Beogradu 1995. Poslediplomske studije je pohađao na Arhitektonskom fakultetu u Beogradu na smeru Arhitektonska organizacija prostora i poslediplomski kurs studija umetnosti iz oblasti arhitektonskog i urbanističkog projektovanja. Od 1996. je zaposlen na Arhitektonskom fakultetu u Beogradu. Prodekan za nastavu Arhitektonskog fakulteta u periodu od 2009-2012. U nastavi radi na predmetima Stanovanje i Studio projekat na Departmanu za arhitekturu. Od 2015. je šef Departmana za arhitekturu. Od 2021. je Dekan na Arhitektonskom fakultetu u Beogradu
Godine 2004. osnovao je samostalnu arhitektonsku praksu, arhitektonski studio Proaspekt u okviru kojeg redovno i uspešno učestvuje na javnim nacionalnim i međunarodnim arhitektonskim konkursima na kojima je osvojio brojne nagrade (među kojima i deset prvih). Autor je serije projekata i realizovanih objekata u zemlji i inostranstvu.
Dobitnik je više značajnih stručnih priznanja, među kojima se izdvajaju Godišnja nagrada za arhitekturu Saveza arhitekata Srbije za najuspešnije delo iz svih oblasti arhitekture realizovano u 2007. godini za kompleks hotela Holliday Inn i Expo hale XXI u Beogradu kao i nagrada 37. Salona arhitekture za realizovano delo Vinarija Acumincum, Stari Slankamen.
Uporedo sa arhitektonskim i urbanističkim projektovanjem objavio je radove i tekstove u brojnim monografijama i profesionalnim i javnim publikacijama.
Član je različitih nacionalnih strukovnih udruženja i savetodavnih tela.
Radovi Vladimira Lojanice izlagani su i objavljeni u domaćim i međunarodnim profesionalnim kongresima i izložbama uključujući i dva puta izlaganje u okviru nacionalne selekcije na Arhitektonskom bijenalu u Veneciji.
SONJA RADOVIĆ JELOVAC / STUDIO SYNTHESIS / CRNA GORA
Dr Sonja Radovic Jelovac Doctor Europeus, doktor nauka iz ekološkog projektovanja i planiranja na Univerzitetu “La Sapienza” u Rimu.
Studio Synthesis architecture&design – Osnivač, vodeći arhitekta.
Naučni Institut “Panarchy11 – Research for Resilinece” – Osnivač, rukovodilac naprednih istraživanja i dizajna.
Dr Sonja Radović Jelovac je osnovne studije arhitekture završila na Arhitektonskom fakultetu u Beogradu (1998).
Dobitnica je stipendije za Magistarske studije Univerziteta "La Sapienza" u Rimu na Arihtektonskom fakultetu Ludovico Quaroni gdje je magistrirala na katedri za „Planiranje, uredjenje i rekvalifikaciju urbanih pristora zemalja u razvoju“ (2005).
Dobitnica je internacionalne stipendije za doktotrske studije Univerziteta „La Sapienza” u Rimu gdje je doktorirala sa tezom „Projective" Resilinece assessment for water sensitive adaptive urban design” i stekla zvanje Doctor Europaeus. (2015)
Mies van der Rohe Award - nominacija za objekat Turističke vile ”The TWO”, Tivat (2020)
Bavi se istrživanjima iz oblasti rezilijentnog urbanog dizajna i sistemske ekologije. Transdicipinarni pristup primjenjuje kroz istrazivacke projekte u Naučnom Institutu “Panarchy11 – Research for Resilinece” i studiju Studio Synthesis, gdje je osnivač i vodeći arhitekta od 2007. godine
Kao kustoskinja za Crnu Goru na 16. Bijenalu arhitekture u Veneciji 2018. koncipira temu
„Emerging resilience. Reimagining voids through sharing values“. (2019)
Komesarka je za Crnu Goru 4. Balkanskog arhitektonskog Bijenala, BAB 2019.
Angažovana je kao gostujući profesor na Arhitektonskom fakultetu u Podgorici na predmetu Urbani dizajn (2014-2016) i na Univerzitetu u Trentu u Italiji (2018) kao i konsultant na Magistarskim studijama na Arhitektonskom fakultetu u Beogradu (2020/21)
Ko-urednica je nagradjivane monografije „Emerging resilience” I autorka brojnih naučno - umjetničkih radova i publikacija. Dobitnica je brojnih medjunarodnih nagrada i priznanja
Za objekat “Chalet Jelovac“ dobitnik je nagrade Architecture MasterPrize – Winner, u kategoriji Architectural Design – Residential Architecture i nagrade German Design Award Winner 2020 u kategoriji Architecture - Excellent Architecture (2020), posebnog priznanja na konferenciji S.ARCH u Hong Kongu (2017), Priznanje u kategoriji "Gost salona" na Salonu arhitekture u Beogradu (2020) i dr. Su-osnivačica je Ženskog arhitektonskog društva “ŽAD” u Beogradu.
PAULO MERLINI / PAULO MERLINI ARCHITECTS / PORTUGALIJA
Paulo Merlini je rođen u novembru 1981. godine i diplomirao je arhitekturu na Univerzitetu Lusiada do Porto 2006. Poslednje godine studija, proveo je u Italiji na Univezitetu degli Studi di Firenze. Iste godine, sa Atlasom sveta pod rukom, odlučio je da proputuje svet kako bi upoznao klasična i važna dela arhitekture. Posle ovog putovanja oko sveta, Paulo Merlini stvara lični moto i kreativni proces današnje firme PAULO MERLINI architects: NAS JE VIŠE.
2008. godine Paulo započinje doktorat na koledžu Koruna sa temom „Svetlost, prvobitni materijal“.
Poslednjih godina pomogao je da PAULO MERLINI architects dobiju brojne nominacije i nagrade, kako nacionalne tako i međunarodne, od najrazličitijih i priznatih entiteta i brendova. I ne samo to, brend i njegovi projekti su uveliko promovisani u domaćim i međunarodnim medijima i sa nekim od svojih projekata dospeli su na naslovne strane nekih od najprestižnijih međunarodnih arhitektonskih časopisa.
ŠPELA VIDEČNIK / OFIS ARHITEKTI / SLOVENIJA
Špela Videčnik i Rok Oman, su diplomirali na Ljubljanskoj školi za arhitekturu i Londonskom arhitektonskom udruženju, i zajedno su 1996. godine osnovali OFIS arhitekti. Sedište bira se nalazi u Ljubljani i u Parizu.
Od svog nastanka, biro je istraživao prostorne odnose u različitim razmerama i sadržaju. Njihov graditeljski rad je predstavljen sa različitim kategorijama od javnih, sportskih, kulturnih i verskih objekata do jednoporodičnih I višeporodičnih stambenih objekata. Njihova akademska istraživanja kombinuju različita interesovanja i radoznalosti. Oni istražuju evropski i lokalni slovenački identitet u savremenom arhitektonskom jeziku, koji uključuje tradicionalno znanje narodnih građevina do revitalizacije, rekonstrukcije i novogradnje u alpskom području. Kroz svoje istraživanje staništa u ekstremnim sredinama grade projekte nekoliko alpskih skloništa u Sloveniji i staklene kuće u pustinji u Španiji.
Oni predaju, vode programe i radionice na raznim školama za arhitekturu, uključujući Harvard Graduate School of Design, Arhitektonsko udruženje u Londonu, Univerzitet Hong Kong, UCLA u Los Anđelesu, Milano Politecnico i ENSA Paris Val de Seine i Fakultet za arhitekturu u Ljubljani.
AD KIL / RO&AD ARCHITECTEN / HOLANDIJA
Ad Kil (Holandija, 1965.) diplomirao je na Tehničkom univerzitetu u Delftu 1992. godine. 1998. je počeo da sarađuje sa Ro Kosterom, sa kojim je osnovao RO&AD Architecten. Fokus firme je uvek bio na održivosti, dodavanju vrednosti sistemima i stvaranju srećnih i zabavnih stvari. Materijali koji se koriste su često drvo ili drugi prirodni materijali. To je rezultiralo projektima kao što su Mojsijev most (2010), Školski vrt (2017), Pompejus (2018) i Tij (2020), koji su osvojili nekoliko nacionalnih i međunarodnih nagrada.
FAIDRA MATZIARAKI & VICTOR MARTI / COMETA ARCHITECTS / ŠPANIJA
Faidra Matziaraki i Viktor Gonzalez Marti su 2012 osnovali Cometa Architects sa sedištem u Barseloni, biro koji okuplja uzbudljive, energične i posvećene arhitekte usmerni ka kreativnom projektovanju i procesu izgradnje.
Cometino iskustvo se proteže od enterijera i dizajna proizvoda do saradnje i održivosti i fokusira se na stvaranje izuzetnog dizajna od inovativnog koncepta do upravljanja projektima i izgradnje.
Rad se zasniva na odgovornim odnosima izgrađenim sa klijentima, saradnicima i osobljem, koji se razvijaju kroz proces kontinuirane proizvodnje i povratnih informacija. Deo rada biroa posvećen je istraživanju, izradi dizajna po meri i izradi prototipa.
Cometin pristup arhitekturi povezuje savremenu izradu, materijale i nove održive tehnologije sa fizičkim ekonomskim i društvenim kvalitetima date lokacije, imajući u vidu budžete, potrebe i želje klijenta.
Cometa Architects su osvojili razne nagrade za svoje najnovije projekte i objavljeni su u časopisima i arhitektonskim platformama širom sveta. Njihovi projekti mogu se naći u Španiji, Grčkoj i Kini. Trenutno, osim u Barseloni, rade u Atini, Velikoj Britaniji i Ruandi.
FRANCESCO DI GREGORIO / DI GREGORIO ASSOCIATI / ITALIJA
Rođen u Parmi, Frančesko (1985) je diplomirao na USI - Akademiji za arhitekturu u Mendriziju u Švajcarskoj i studirao na Kraljevskom tehnološkom institutu u Stokholmu.
Izgradio je projekat u Italiji, Španiji, Švedskoj, Francuskoj, Nemačkoj i Brazilu i učestvovao na nekoliko izložbi, među kojima su "Giovani architetti grattano il cielo", koju je pripremio Casabella Laboratorio i "Architects meet in Selinunte - Partire Tornare Restare" koju je pripremio AIAC.
Član je Komisije za kvalitet arhitekture i pejzaža opštine Tizzano Val Parma i član odbora Komore arhitekata Parme.
Predsednik AMA - Accademia Mendrisio Alumni švajcarske asocijacije koja organizuje događaje, seminare i izložbe u saradnji sa USI - Akademijom za arhitekturu Mendrisio. Frančesko je takođe producent u Zid Films, kompaniji za produkciju filmova sa sedištem u Parizu.
Di Gregorio je dobio nagradu "Iconic Innovative Architecture Award 2020" od Nemačkog saveta za dizajn.
digregorioassociati.it
amalumni.ch
zidfilms.com
MARINA ZAJEC / ARHITEKTURA E.L.I. / HRVATSKA
Marina Zajec rođena je 1979. godine u Zagrebu. Od 1986. godine živi u Bistri. Diplomirala je na Arhitektonskom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu. Nakon diplome, četiri godine je radila u arhitektonskom uredu STUDIO UP. Od 2009. godine vodi vlastiti arhitektonski ured. Njezin prvi samostalni projekt bila je vlastita obiteljska kuća, drvena konstrukcija izolirana balama slame. Od tada su održiva arhitektura i integralna ekologija postale fokus njezinog interesa. Nakon jednogodišnje edukacije u organizaciji Hrvatskog savjeta za zelenu gradnju, 2014. godine dobiva međunarodni certifikat stručnjaka za zelenu gradnju. Kroz projekte potiče korištenje biorazgradivih materijala i gradnju u skladu s datostima lokacije i principima kružne ekonomije. Svoj rad naziva arhitekturom ekoloških lokalnih intervencija - ARHITEKTURA E.L.I.
ORGANIZACIONI ODBOR KONGRESA
VLADIMIR LOVRIĆ PREDSEDNIK ORGANIZACIONOG ODBORA
Vladimir Lovrić je diplomirao na Arhitektonskom fakultetu u Beogradu gde je, u okviru postdiplomskih studija i odbranio specijalistički rad i magistrirao na temu Primena pasivnog načina iskorišćenja sunčeve energije u arhitekturi”. U toku profesionalne karijere bio je zaposlen u ENERGOPROJEKT-u – Arhitektura i urbanizam, Direkciji za izgradnju Beograda, RO za projektovanje NAŠ STAN, u kojima je radio na velikom broju arhitektonskih projekata za objekte javnih i stambenih zgrada kao vodeći projektant.
Danas je na čelu ARHISOLAR-a, preduzeća za projektovanje solarnih, energetski efikasnih objekata. Učesnik je izrade naučnih projekata i programa za primenu i korišćenje sunčeve energije koji su bili jugoslovenskog, srpskog i svetskog karaktera. Aktivni je učesnik velikog broja međunarodnih kongresa, simpozijuma i izložbi i dobitnik mnogobrojnih priznanja i nagrada među kojima i velike nagrade Srbije za primenjenu umetnost i dizajn.
Predsednik je Udruženja Ekokult+, direktor Arhisolara i glavni i odgovorni urednik Magazina Eko kuća. Bio je predsednik ULUPUDS-a (Udruženje likovnih umetnika, primenjenih umetnosti i dizajnera Srbije) od 2012. do 2017. godine.
KSENIJA LALOVIĆ / PODPREDSEDNIK ORGANIZAICONOG ODBORA / SRBIIJA
Ksenija Lalović (1968) je nakon završenih studija na Univerzitetu u Beogradu – Arhitektonskom fakultetu (1992), magistrirala (2003) i doktorirala (2013) na Univerzitetu u Beogradu – Arhitektonskom fakultetu. Gostujući je profesor na Mašinskom fakultetu u Kraljevu na odseku za urbani menadžment.
Profesionalno angažovanje je usmereno na urbanističko projektovanje i planiranje održivog razvoja, a posebno razvoj savremenih planerskih i kolaborativnih metoda, tehnika i alata zasnovanih na IKT. Kao ekspert u oblasti unapređenja informacione podrške planiranju i upravljanju lokalnom razvoju bila je angažovana od strane Urbanističkog zavoda Beograda kao koautor i realizator Programa permanentnog obrazovanja UZB (2001-2003); član autorskog tima projekta Zelena regulativa Beograda (2001-2003); rukovodilac programa Razvoja informacionog sistema UZB (2003-2005); od strane UN-HABITAT u svojstvu nacionalnog konsultatnta u koncipiranju i realizaciji programa Settlement and Integration of Refugees Programme (2003-2009); od strane FGM AMOR vodećeg partnera PARAMOUNT EU FP6 project on Sustainable Surface Transport u svojstvu rukovodioca projekta Large Scale Dissemination for Clean Urban Transport (2006-2009); od strane Ministarstva životne sredine i Republičke agencije za planiranje za potrebe izrade Stretegije prostornog razvoja Republike Srbije i Prostornog plana Republike Srbije u oblasti unapređenja informacione podrške prostornom planiranju (2010).
Istraživački rad rezultirao je većim brojem radova u monografskim publikacijama: Koncept upravljanja razvojem centralnih funkcija Kragujevca korišćenjem GIS tehnologija (2004); Primena savremenih instrumenata i alata za upravljanje razvojem uslužnih i poslovno-proizvodnh sistema u Srbiji (2005); Achieving integration, TIS for municipal land management in Valjevo (sa Radosavljević U.), TIS Pilot Project to support tourism development – The best of Cacak (sa Mrđenović T.) u SIRP BOOK, UN HABITAT (2008); Informacioni sistemi za podršku odlučivanju u održivom razvoju gradova (2010).
Učesnik je i dobitnik brojnih nagrada na domaćim i međunarodnim izložbama: 1. nagrada u kategoriji primene IKT alata u urbanističkom planiranju na 16. međunarodnom salonu urbanizama u Nišu za TIS pilot u okviru UN HABITAT SIRP programa (2007).
LJUBOMIR MIŠČEVIĆ / SPECIJALNI GOST / HRVATSKA
Redovni prof. art. Ljubomir Miščević, dipl. inž. arh.
Rođen je u Zagrebu, 1954. Diplomirao je na Sveučilištu u Zagrebu, Arhitektonski fakultet (1979.), Dekanova i Rektorova nagrada usledila je poslediplomska specijalizacija. Ovlašćeni je arhitekt i arhitekt-urbanist, ovlašćen za rad na nepokretnoj kulturnoj graditeljskoj baštini (Ministarstvo kulture RH), registrovani naučnik i nacionalni stručnjak za pristupačnost.
Poslediplomske studije Urbanizam i prostorno planiranje završio je 1982. godine (SUZ, AF) i pohađao specijalistički međunarodni poslediplomski seminar EK Bioklimatska arhitektura i praktični dizajn u Lisabonu DG XVII., 1993. Od 1985. sudeluje u međunarodnom istraživačkom projektu (Hrvatska - SAD) Energetska i ambijentalna rehabilitacija u stanovanju na primeru naselja Trnsko u Zagrebu.
Njegovi ostvareni projekti uključuju dvadesetak porodičnih kuća (pasivne sunčane i pasivne kuće A+), višestambene zgrade, poslovne zgrade, hotele i dr. Teme njegovih istraživanja i stručnog rada su arhitektura, urbanizam, prostorno planiranje, interijer, industrijski i grafički dizajn, napredna energetska efikasnost, održivost, inteligentna i visokotehnološka arhitektura, tehnološka inovacija, zaštita okoline, očuvanje i obnova kulturne baštine, pristupačnost, upravljanje krizama i sigurnost, koje kontinuirano predstavlja na nacionalnim i međunarodnim konferencijama, izložbama i javnim predavanjima. Nagrađivan je na brojnim arhitektonsko - urbanističkim takmičenjima. Dobio je i nagradu Hrvatske državne uprave za zaštitu okoliša 1995. i od Ford Motor Company za zaštitu prirodne i kulturne baštine 2000.
Urednik je i član uredništva stručnih časopisa, Graditelj (glavni urednik), GO 21, Čovjek i prostor, Solarna tehnologija, Korak u prostor, Sun at work in Europe (UK), You Bild (YB, Italija). Član je nacionalnih i međunarodnih stručnih i naučnih odbora konferencija, recenzent, savetnik i organizator domaćih i međunarodnih seminara i savetovanja. Sudeluje u raznim odborima za izradu nacionalnih i međunarodnih propisa.
Sveučilište u Zagrebu, Arhitektonski, Kačićeva 26, 10 000 Zagreb, 01 4639222
miscevic@arhitekt.hr motovun@arhitekt.hr www.arhitekt.hr www.kpk.hr www.miscevic.net